kasarva

Vytvořte si na okna zimní výzdobu

Zima je v našich podmínkách stále vrtkavější. Někdy jsme sněhem doslova zavaleni, jindy prožíváme nekonečné blátivé dny. Vytvořte si bílou zimní výzdobu na oknech a nebude na vás padat splín, že i letošní Vánoce budou na blátě.

Fix na okno

Nejjednodušším způsobem, jak si vytvořit zimní atmosféru na vašich oknech, je pořídit si v běžné drogerii bílý fix určený na sklo. Ten drží na povrchu okna i při zamlžení a zároveň ho lze v případě potřeby snadno umýt houbičkou. Budete malovat sněhové vločky? Nebo snad zasněženou krajinu přes celé okno? Fantazii se meze nekladou. Udělejte si radost!

Papírová zima

Chcete-li zvolit něco trvanlivějšího, když už si s tím dáváte tu práci - vezměte obyčejnou bílou čtvrtku z tvrdého papíru a nakreslete na ni motivy, které následně vystřihnete. Na detaily použijte manikúrní nůžky. Hotové výrobky přilepte na okno obyčejnou izolepou. Na konci zimy izolepu jemně sundejte a vystřižené obrázky si uložte na další rok.

Jak zapojit rodinu?

Výzdoba by měla dělat radost nejen vám, ale také dalším členům domácnosti. Malé děti mohou přilepovat vystřižené motivy na okna, větší zase zkusit malovat na okna fixem na sklo či bílou temperou. Pokud máte nejmenší děti, v drogerii pořiďte samolepky určené na sklo a pomozte nejmenším s jejich přilepením. Spojíte tak příjemné s užitečným – děti se zabaví a společně vytvořená výzdoba bude dělat radost celé rodině.

Čím lze ozdobit okna?

• fixem na sklo
  • vystřiženými papírovými motivy
  • temperovými barvami
  • samolepkami z drogerie
Při pohledu z vyzdobeného okna vás nebude trápit bláto v ulicích!