kasarva

Stále oblíbenější industriální styl

Prázdné továrny, opuštěné haly a sklady a roky nevyužívané prostory v sobě ukrývají nejen zajímavou historii. Dnes adresy na místech bývalých průmyslových zón patří mezi nejlukrativnější.

Surové a přesto útulné

Zapomeňte na načančané vilové domky a barevné fasády v odstínech béžové. Industriální styl jde cestou mimo doposud přijaté konvence. Tento styl vznikl v 60. letech minulého století, kdy začalo přibývat podniků, které padly a nebylo pro ně další využití. Nemělo smysl zasahovat do stavby. Myšlenka a představa bydlení v netradičním prostředí se vystavěla na základech, které prostorné budovy nabízely.
  • Vysoké stropy
  • Zdi oprýskané na cihly
  • Viditelné trámy a traverzy
  • Velký podíl kovu

Upřímně

Lidé se o takové domy, byty a lofty perou a ceny letí vzhůru. Už dost bylo polštářků s třásněmi a zařízení podobné stylu francouzské Provence. Sušenou levanduli nahradila kovová madla, viditelné dráty, hliník, kamenné obklady, cínová závěsná světla a mohutné stojací lampy. Na zdech visí kola a interiéru vládne šedivá, okrová, černá a tmavě zelená barva. Že musí takový byt působit neútulně a depresivně? Omyl. Luxusní kožešina před mohutnou sedačkou nebo ikonické tabulky na zdech odkazující na staré americké reklamy nebo evropskou propagandu dodávají industriálu švih a hravou povahu.

Do detailu

Ač se to nezdá, tento styl nabízí mnohem víc prostoru pro perfekcionisty než ostatní. Mezi strohým a ikonickým vybavením mnohem lépe vyniknou detaily, na kterých zde skutečně záleží. Betonové doplňky, mlýnky po babičce nebo výrazná zrcadla a do puntíku vyladěná kuchyně s měděným nádobím a smaltovanými hrnci je to, co dotáhne váš nový byt k dokonalosti.